Nowy portal dla obywateli

Dzięki nowemu portalowi obywatel.gov.pl znacznie łatwiej i szybciej dowiemy się gdzie, jak i za jakimi opłatami załatwimy poszczególne procedury urzędowe. Jak zarejestrować samochód, wyrobić paszport, ubiegać się o urlop rodzicielski, zdobyć odpis aktu urodzenia, założyć działalność gospodarczą. Już nie wg urzędów, a podzielone wg kategorii życiowych zdarzeń przewodniki podpowiedzą nam jak krok po kroku załatwić każdą z poszczególnych spraw. A na chwilę obecną portal opisuje aż 82 najpopularniejsze „usługi” – bo tak nazywa portal każdą z procedur:

„Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie.”

Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną. Na tym jednak nie poprzestajemy. Serwis będziemy dalej rozwijać, aktualizować oraz uzupełniać o kolejne usługi.

Obecnie działa wersja beta serwisu – czyli pierwsza wersja, którą będziemy uzupełniać i ulepszać. Opisy, które tu znajdziesz są aktualne i wiarygodne. Kolejne usługi będziemy dodawać na bieżąco. Pracujemy nad tym, by opisów było coraz więcej i abyś więcej spraw mógł załatwić przez internet. Zbieramy również opinie obywateli i inne dane. Chcemy, żeby serwis w jak największym stopniu odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Możesz używać materiałów, które są w tym serwisie. Materiałami są tu na przykład wszystkie nazwy i opisy usług oraz zamieszczone formularze. Możesz je między innymi kopiować, umieszczać na innych stronach internetowych i w materiałach drukowanych. Nie potrzebujesz na to zgody właściciela serwisu.”

Zapraszamy na stronę obywatel.gov.pl